Originally created 11/29/03

GA, SC prep football scores



Georgia

CLASS AAAAA

Valdosta beat Houston Co., 29-16

Cherokee beat Walton, 27-18

Westside-Macon beat Lovejoy, 41-35

South Gwinnett beat SW DeKalb, 28-7

Stephenson beat Harrison, 19-14

Camden County beat Lowndes, 21-14

Parkview at Chattahoochee

Newnan beat Northside, 24-0

Class AAAA

Statesboro beat Ware Co., 27-26 2OT

St. Pius X beat Mays, 14-6

Bainbridge at Troup

Tucker beat McNair, 30-0

M.L. King beat South Forsyth, 14-13

Thomas Co. Central beat Thomson, 24-14

Marist beat Westlake, 36-6

Shaw beat Woodward Academy, 38-27

Class AAA

Laney beat Thomasville, 23-0

Spalding beat Carrollton, 21-7

Peach Co. beat Screven Co., 27-14

Stephens Co. beat Cartersville, 15-6

Westminster beat Gainesville, 16-6

Washington Co. beat Fitzgerald, 42-0

LaGrange beat Hart Co., 12-7

Swainsboro beat Mary Persons, 25-7

CLASS AA

Brooks Co. at Early Co.

Decatur beat Darlington, 14-13

Cook beat Jackson, 17-14

Buford beat Adairsville, 48-19

GAC beat Morgan Co., 34-0

Americus at Vidalia

Wesleyan beat Calhoun, 28-0

Mitchell-Baker at Charlton Co.

CLASS A

Clinch Co. beat Calvary Baptist, 15-9

Landmark Christian beat Twiggs County, 47-6

Hawkinsville beat Miller Co., 45-0

Commerce beat Bremen, 28-14

Lincoln Co. beat Athens Academy, 35-6

Atkinson Co. at Metter

Trion beat Jefferson, 35-0

Dooly Co. beat Pacelli, 36-20

GISA Class AAA

George Walton 34, Tattnall Square 0

South Carolina

Class A

Lamar 14, Timmonsville 6

Lake View 6, Blackville-Hilda 3

Class AA

Batesburg-Leesville 31, Abbeville 20

Class AAA

Greer 21, Union 17

West Florence 14, Dillon 7

Class AAAA Division I

Gaffney 19, Summerville 16, OT

Sumter 49, Fort Dorchester 21

Class AAAA Division II

Conway 27, Richland Northeast 26

South Carolina Playoffs

Class A Upper State Round 4

Lamar 14, Timmonsville 6

Lower State Round 4

Lake View 6, Blackville-Hilda 3

Class AA Round 4

Batesburg-Leesville 31, Abbeville 20

Lower State Class AAA Round 4

Greer 21, Union 17

Lower State Round 4

West Florence 14, Dillon 7

Class AAA Round 3

Gaffney 19, Summerville 16, OT

Sumter 49, Fort Dorchester 21

Class AAAA Division 2 Round 3

Conway 27, Richland Northeast 26